Kujawsko-Pomorskie wygrywa klasyfikację punktową OOM 2018!

Pierwszy raz w historii podczas odbywającej się na Stadionie Śląskim w Chorzowie 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, województwo Kujawsko-Pomorskie wygrało klasyfikację punktową. Gratulujemy wspaniałych wyników.

Zawisza Bydgoszcz, BKS Bydgoszcz, MKL Toruń, MKS Inowrocław, Vectra Włocławek, Nadwiślanin Chełmno, LIUKS Kruszwica, Start Nakło, LUKS Serock, Olimpia Grudziądz, UKS Cyprianka, LUKS Brodnica! Brawo!

PUNKTACJA (PDF) - POBIERZ

Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie

  • suma punktów: 403pkt
  • osobostarty: 83

złote medale:

1.Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) 1500m- 4:31,65

2.Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) 400m- 55.20

3.Ciurkot Noemi,TrzcińskaWiktoria,Kogut Zuzanna, Orszagh Natalia (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 4x100m- 48.22

4.Ślaziński Adam,Ksepka Jędrzej, Brodzik Mikołaj, Kaszyński Dawid (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 4x100m- 42.60

5.Wictoria Kalitta (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) tyczka- 3.90

6.Jakub Augustyniak (GKS Olimpia Grudziądz) 800m-1:52,65

7.Gracjan Wiśniewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) wzwyż- 2.04

8.Ślaziński Adam,PiaseckiRyszard,TrzósłoAdrian,KsepkaJędzrzej (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 4x400m-3:23,24

 

srebrne medale:

1.Jędrzej Poczwardowski (MKL Toruń) 1500m- 4:00,35

2.Wiktoria Forc (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 400m- 56.00

3.Lis Klaudia,SkrzypniakKamila,Tarkowska Natalia, Borzewska Zuzanna (MKL Toruń) 4x100m- 48.23

4.Julia Kowalska (LKS Vectra Włocławek) 5000m chód- 26:30,55

5.Sebastian Urbaniak (LIUKS Kruszwica) 400mppł- 54.28

6.Karol Wiśniewski (LUKS Start Nakło) skok w dal- 6.88

7.Broniszewski Kacper,ZubelKrystian,WęclewskiDawid,Urbaniak Sebastian (LIUKS Kruszwica)- 4x400m- 3:24,40

 

brązowe medale:

1.Jakub Tuleja (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 3000m- 9:09,91

2.Miłosz Oczkoś (MLKS Nadwiślanin Chełmno) 10000m chód- 52:45,80

3.Dominik Stępień (MLKS Nadwiślanin Chełmno) rzut oszczepem- 62.32

4.Weronika Zaręba (CWZS Zawisza Bydgoszcz) wzwyż- 1.70

5.Partyka Alicja,SzewczykJulia,LichowskaZuzanna,Gacka Kinga (BKS Bydgoszcz) 4x400m- 3:54,40

 

Klasyfikacja klubowa wg medali:

1)CWZS Zawisza Bydgoszcz SL- 5/1/2 =8

2)LKS Vectra Włocławek- 1/1/0=2

3)BKS Bydgoszcz- 1/0/1=2

4)GKS Olimpia Grudządz- 1/0/0=1

5)LIUKS Kruszwca- 0/2/0=2

6)MKL Toruń- 0/2/0=2

7)LUKS Start Nakło- 0/1/0=1

8)MKLS Nadwiślanin Chełmno- 0/0/2=2

Suma= 20 medali

Klasyfikacja klubowa wg punktów :

1)CWZS Zawisza Bydgoszcz SL- 125pkt

2)LKS Vectra Włocławek- 54pkt

3)MLKS Nadwiślanin Chełmno- 46pkt

4)MKL Toruń- 41 pkt

5)BKS Bydgoszcz- 33pkt

6)LIUKS Kruszwica- 32pkt

7)MUKL Brodnica-16pkt

8)LUKS Start Nakło-16pkt

9)GKS Olimpia Grudziądz-15pkt

10)MKS Inowrocław-14pkt

11)UKS Cyprianka- 8pkt

12)LUKS Serock-3 pkt

SUMA=403pkt