Rywalami Bydgoszczy miasta: Amsterdam, Istambuł i Split

Europejska Federacja Lekkoatletyczna ogłosiła siedem miast ubiegających się o Halowe Mistrzostwa Europy w 2015 i Mistrzostwa Europy na stadionie w 2016 roku.
O imprezę pod dachem zabiegają: Praga, Budapeszt, Belgrad i Istambuł (muszą jeszcze uzupełnić swoje aplikacje kandydackie do 28 lutego 2011 r.).

Rywalami Bydgoszczy w drodze do przeprowadzenia najważniejszej imprezy w kalendarzu EA (European Athletics) pozostają po odpadnięciu kilka innych miast Amsterdam, Split i Istambuł. Ta czwórka także do końca lutego musi uzupełnić dokumenty. Jakie - o tym dowiedzieli się przedstawiciele wszystkich tych miast podczas październikowej konferencji dla przyszłych organizatorów w siedzibie federacji w szwajcarskiej Lozannie. Przedstawicielem Bydgoszczy była tym razem szefowa biura organizacji imprez Paulina Rybak.

Duże zainteresowanie zorganizowaniem zawodów dyrektor generalny EA Christian Milz skomentował: Obie imprezy, to nasze flagowe zawody i "życiodajna platforma" dla federacji, dzięki której możemy przekazać nasze przesłania i wartości kontynentowi. Dlatego tak motywuje nas otrzymanie aplikacji o jak najwyższej jakości.

Decyzja o przyznaniu imprezy będzie dokonana po dokładnej weryfikacji ofert i znanych już zainteresowanym "królową sportu" w regionie, wizytach kontrolnych przedstawicieli EA.
Miasta, które przejdą te dwa etapy, będą zaproszone do prezentacji podczas posiedzenia Rady EA w listopadzie 2011 roku. Tam zapadnie ostateczna decyzja.

Więcej informacji można uzyskać także od samej federacji, kierując pytania na internetowy adrel: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


zródło Maciej Łopatto