Informacje

W niedzielę, 17 października o godzinie 17 w TVB Bydgoszcz wyemitowany zostanie 26-minutowy skrót z Gali Lauru Królowej Sportu; zachęcamy do oglądania, tych którzy na Gali z rozmaitych powodów nie mogli być.

Prezes Krzysztof Wolsztyński wraz z wiceprezydentem Bydgoszczy Maciejem Grześkowiakiem, na zaproszenie władze European Athletics udali się do Belgradu, by wziąć udział w dorocznej konferencji kalendarzowej połączonej także z Galą ogłoszenia wyników plebiscytu Mondo na Najlepszego Lekkoatletę Europy w 2010 (wygrała Blanka Vlasic, 4. miejsce Anita Włodarczyk, rekordzistka świata z bydgoskiego stadionu). W stolicy Serbii przedstawiciele władz PZLA poznają także szczegóły dotyczące rozgrywania w przyszłym roku mitingów jak Europejski Festiwal Lekkoatletyczny. - Właśnie po to się udajemy do Belgradu, by poznać zmiany. Za wcześnie, by o nich mówić - wspominał w drodze na lotnisko w Warszawie - Wolsztyński. Dodajmy, że przyszłoroczna edycja EFL rozegrana zostanie najpewniej 3 czerwca. W Belgradzie poznamy także najprawdopodobniej konkurentów Bydgoszczy w ubieganiu się o Mistrzostwa Europy w 2016 roku.

W składzie całej polskiej delegacji znajdą się jeszcze m.in.: prezes PZLA Jerzy Skucha, dyrektor sportowy związku Piotr Haczek oraz menedżer Czesław Zapała, który wraz z m.in. Wolsztyńskim obejrzał sobotnie Grand Prix na żużlu w Bydgoszczy.


Więcej m.in.

Link nr1

Link nr2
(tekst Janusz Rozum)

źródło Maciej Łopatto