PRZEŁAJOWE MŚ 2013 W BYDGOSZCZY!

  • Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

Niedawno minął rok od mistrzostw świata w biegach przełajowych, które odbyły się w Bydgoszczy o zostały bardzo ocenione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. IAAF przyznał więc stolicy kujawsko-pomorskiego kolejną imprezę tej rangi – w 2013 roku.

Dokładna data zawodów to niedziela 24 marca 2013 roku. - Bydgoszcz świetnie wywiązywała się z organizacji wielu imprez lekkoatletycznych i jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny będzie mogła się sprawdzić w tej roli i wykorzystać dotychczasowe doświadczenie - powiedział szef IAAF Lamine Diack.
Delegacja miasta Bydgoszcz, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i komitetu organizacyjnego imprezy odwiedziła Monako 3 maja. Władze IAAF poinformowały, że z trzech kandydatur (Bydgoszcz, Faro oraz jedno z afrykańskich miast) wybrano tę polską. – Mistrzostwa świata 2010, które organizowaliśmy w Myślęcinku zostały ocenione bardzo wysoko – mówi prezes KPOZLA i wiceprezes PZLA, Krzysztof Wolsztyński. – Postawiono przed nami kolejne zadanie. Teraz jesteśmy oczywiście jeszcze lepiej przygotowani niż ostatnim razem, bo wtedy mieliśmy na zorganizowanie mistrzostw 8 miesięcy. Teraz ponad półtora roku. Zamierzamy przeprowadzić akcję promocyjną, “rozbiegać” Bydgoszcz. Myślimy też o zgłoszeniu naszego miasta do cyklu europejskich crossów – zakończył prezes Wolsztyński.

Bydgoszcz – z najładniejszym stadionem lekkoatletycznym w Polsce – intensywnie pracuje nad tym, by ściągnąć do siebie duże imprezy w tej dyscyplinie sportu. Przypomnijmy, że pozostaje w walce o Drużynowe Mistrzostwa Europy 2013 oraz o indywidualne Mistrzostwa Europy 2016. Niewykluczone też, że w tym mieście odbedzie się kolejna edycja Pucharu Interkontynentalnego (organizację tej imprezy na 2014 rok otrzymał co prawda marokański Rabat, ale w razie jakichkolwiek kłopotów – mowa o sytuacji politycznej i gospodarczej – w tym kraju, pierwsza w kolejce do przejęcia imprezy jest Bydgoszcz).

 

Żródło: PZLA

PRZEŁAJOWE MŚ 2013 W BYDGOSZCZY!