11 medali dla kujawsko-pomorskiego na MP U20

• Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

W niedzielę w Lublinie zakończyły się 75. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 20, w których udział brali lekkoatleci reprezentujący kluby województwa kujawsko-pomorskiego. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci województwa wielkopolskiego - 19, drugie miejsce pod względem ilości medali zajęło kujawsko-pomorskie oraz śląskie, po 11 medali.

Piątkowa sesja zawodów przyniosła zawodnikom z województwa kujawsko-pomorskiego trzy medale - złoty, srebrny i brązowy. Najcenniejszy medal zdobyła Anna Matuszewicz (MKL Toruń) w skoku w dal z wynikiem 6,49m, który jest jej nowym rekordem życiowym. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL, Patrycja Banach, która pchnęła kulę na odległość 13,38m ustanawiając swój najlepszy wynik w sezonie. Brązowy medal padł łupem innej reprezentantki Zawiszy, Julii Koralewskiej, która w czasie 9:47.75 (SB) pokonała jako trzecia linię mety w biegu na 3000m.

W sobotę faworytem do medalu był reprezentant LUKS Startu Nakło Eryk Kołodziejczak, który nie zawiódł i z wynikiem 70,21m wygrał konkurs rzutu oszczepem. Drugi medal na Mistrzostwach Polski U20 zdobyła Julia Koralewska, która tym razem wystartowała w biegu na 2000m z przeszkodami i finiszowała na drugim miejscu w czasie 6:46.61 (SB). Sukces odniosły także sztafety 4x100m bydgoskiego Zawiszy, które zdobyły brązowe medale. Panie wystartowały w składzie Noemi Ciurkot, Zuzanna Kogut, Wiktoria Forc oraz Dominika Małkowska, natomiast mężczyźni pobiegli w składzie Dominik Boiński, Filip Malendowicz, Dawid Kaszyński oraz Jakub Grzegrzółka.

Ostatni dzień mistrzostw również był szczęśliwy dla reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego. Złoty medal w skoku wzwyż zdobył Mateusz Kołodziejski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), który jako jedyny pokonał wysokości 2,17m. Brązowe medale dołożyli Aleksandra Chmielewska (KS LZS Kruszwica) w rzucie dyskiem z rekordem życiowym 41,61m, Jędrzej Poczwardowski (MKL Toruń) w biegu na 1500m – 3:52.09 oraz męska sztafeta CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL 4x400m w składzie Dominik Boiński, Filip Malendowicz, Dawid Kaszyński, Jakub Grzegrzółka – 3:21.40.