Podsumowanie 1. dnia ME U23 w Tallinnie

  • Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Europy do lat 23 rozgrywanych w stolicy Estonii, Tallinnie. Na bieżni zobaczyliśmy lekkoatletów z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się na stadionie Kadriorg. Pierwsza wystartowała zawodniczka BKS Bydgoszcz, Kinga Gacka, która w drugim biegu eliminacyjnym na 400m zajęła drugie miejsce dające kwalifikację do półfinału. Podopieczna trenerki Iwony Baumgart uzyskała czas 54.04. 

Następnie rywalizację rozpoczęły siedmioboistki, a pierwszą konkurencją był bieg na 100m przez płotki. Drugi wynik uzyskała Adrianna Sułek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), ustępując jedynie Brytyjce Holly Mills. Bydgoszczanka pobiegła w czasie 13.43, poprawiła swój rekord życiowy o czternaście setnych sekundy i uzyskała 1060 punktów. Sułek była bliska pokonania swojej kolejnej życiówki w skoku wzwyż, gdzie pokonała wysokość 1,84 m, a minimalnie strąciła poprzeczkę wiszącą trzy centymetry wyżej. Taki sam rezultat uzyskała Claudia Conte z Hiszpanii, która wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc 70 punktów do liderującej Sułek. Trzecią konkurencją siedmioboju było pchnięcie kulą, która nie jest ulubionym elementem wieloboju bydgoszczanki. Siódme miejsce oraz wynik 13,16 m pozwoliło Sułek utrzymać pozycję liderki. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła w biegu na 200m, który zwyciężyła w czasie 23.69 i powiększyła przewagę nad drugą w klasyfikacji generalnej Holly Mills do 150 punktów. Po pierwszym dniu rywalizacji Adrianna Sułek ma 3838 punktów.

Czwarte miejsce w biegu eliminacyjnym na 400m przez płotki zajął Sebastian Urbaniak (LKS Vectra Włocławek), a wynikiem 50.82 wyrównał swój rekord życiowy. Z piątym wynikiem awansował do półfinału, który odbędzie się w piątek.