Podsumowanie 2. dnia ME U23 w Tallinnie

• Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

Drugi dzień Mistrzostw Europy do lat 23 rozpoczęły kwalifikacje oszczepników, którzy walczyli o awans do finału. Sukcesem zakończył się występ reprezentanta LUKS Start Nakło, Dawida Wegnera, który w pierwszej próbie uzyskał 76,79 m i awansował do niedzielnego finału z trzecim wynikiem. Następnie na bieżni pojawiły się płotkarki, a wśród nich Zuzanna Hulisz (MKL Toruń), która awansowała do półfinału z czasem 13.76. Poza torunianką do finału awansowały pozostałe Polski - Pia Skrzyszowska oraz Klaudia Wojtunik. Przed południem o awans do finału walczyły panie na dystansie 1500m. Pierwsze miejsce ex aequo z Brytyjką Erin Wallace zajęła Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek), która wygrała z czasem 4:17.23. Do finału zakwalifikowały się także Eliza Megger oraz Aleksandra Płocińska. Do rywalizacji wróciły także siedmioboistki. Liderką po pierwszym dniu była Adrianna Sułek z wynikiem 3838 punktów. Konkurs skoku w dal rozpoczęła od wyniku 5,91 m. Drugą próbę przekroczyła, a trzeci skok okazał się najlepszy - 6,03 m. Dało to bydgoszczance siódme miejsce i 859 punktów. Sułek po pięciu konkurencjach prowadziła z 4697 punktami, druga była Holly Mills - 4600 punktów.

Po południu wróciliśmy do rywalizacji siedmioboistek. Sułek uzyskała 40,89 m w rzucie oszczepem, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie, a dało jedynie dziewiąte miejsce w konkursie. Drugie miejsce zajęła najgroźniejsza rywalka zawodniczki CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL, Hiszpanka Claudia Conte. W półfinale biegu na 400m przez płotki odpadł reprezentant LKS Vectry Włocławek, Sebastian Urbaniak, który finiszował piąty w swoim biegu w czasie 51.03. Podopieczny Mariana Nowakowskiego zajął 11. miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 23. Czwarte miejsce w półfinale biegu na 400m zajęła zawodniczka BKS Bydgoszcz, Kinga Gacka, a czas 53.55 dał jej awans do biegu finałowego Mistrzostw Europy. Nie powiodło się Zuzannie Hulisz (MKL Toruń), która pokonała dystans 100m przez płotki w czasie 13.64 i była szósta w swoim biegu półfinałowym, co nie dało jej awansu do finału. Krótko po godzinie 18:00 na bieżni pojawiły się lekkoatletki walczące o medale w siedmioboju. Faworytką była Adrianna Sułek, która do biegu na 800m przystąpiła jako liderka. Nie zawiodła i wygrała bieg w czasie 2:12.79, czym potwierdziła swoje zwycięstwo i zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy do lat 23 w siedmioboju! Serdecznie gratulujemy!