Podsumowanie 4. dnia ME U23 w Tallinnie

• Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy do lat 23 na stadionie Kadriorg zobaczyliśmy aż czworo zawodników z województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwsza na bieżni pojawiła się Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek), która w finale biegu na 1500m zajęła siódme miejsce z czasem 4:17.47. Debiut na międzynarodowej imprezie zaliczyła Julia Afelt (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), która zajęła trzynaste miejsce w biegu na 5000m z czasem 16:42. Tego dnia jedynym mężczyzną z Kujaw i Pomorza był zawodnik LUKS Start Nakło, Dawid Wegner, który z najlepszym wynikiem w sezonie - 77,17 m zajął piąte miejsce w finale rzutu oszczepem. Ostatnią konkurencją mistrzostw były biegi sztafetowe 4x400m. Wśród pań wystartowała zawodniczka BKS Bydgoszcz, Kinga Gacka, która wraz z Natalią Wosztyl, Aleksandrą Formellą i Karoliną Łozowską zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy U23! Polki pobiegły dystans czterech okrążeń w czasie 3:30.38, a bydgoszczanka swoją zmianę pobiegła w czasie 51.48!