Dwa medale Igi Baumgart-Witan na Igrzyskach w Tokio!

• Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

Iga Baumgart-Witan, reprezentantka BKS Bydgoszcz, zdobyła dwa medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Oba medale wywalczyła biegając w sztafecie mieszanej 4x400m oraz 4x400m kobiet. W sztafecie mieszanej zawodniczka BKS Bydgoszcz pobiegła w eliminacjach, gdzie wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Dariuszem Kowalukiem i Kajetanem Duszyńskim zajęli pierwsze miejsce z czasem 3:10.44. W finale reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce z czasem 3:09.87, biegnąc w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic oraz Kajetan Duszyński

W sztafecie żeńskiej Iga pobiegła zarówno w eliminacjach, jak i finale. Bieg eliminacyjny Polki wygrały z czasem 3:23.10, natomiast w finale zajęły drugie miejsce ulegając jedynie reprezentacji USA. Polki w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic ustanowiły nowy rekord Polski - 3:20.53!