Mateusz Kołodziejski brązowym medalistą MŚ U20!

• Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

Mateusz Kołodziejski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) został brązowym medalistą Mistrzostwa Świata U20, które odbywały się stolicy Kenii, Nairobi. Podopieczny Włodzimierza Michalskiego pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,17 m, tak samo jak Massimiliano Luiu, lecz Polak zrobił to w trzeciej próbie, a Włoch w pierwszym podejściu. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Izraela, Yonathan Kapitolnik, który zaliczył wysokość 2,26 m, ustanawiając swój nowy rekord życiowy.

Tuż poza podium znalazł się reprezentant LUKS Start Nakło Eryk Kołodziejczak, który posłał oszczep na odległość 74,06 m w piątej próbie. Trzecie miejsce z wynikiem 74,48 m zajął Chinecherem Nnamdi z Nigerii, drugie Ukrainiec Artur Felfner (76,32 m), a pierwsze reprezentant Finlandii Janne Läspä (76,46 m). W finale skoku w dal rywalizowała Anna Matuszewicz (MKL Toruń), która w trzech próbach uzyskała 6,15 m i została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. W finale biegu na 3000m z przeszkodami startowała Julia Koralewska (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), która zajęła piętnaste miejsce i finiszowała z czasem 11:22.23.