Podsumowanie Mistrzostw Europy w biegach przełajowych w Dublinie

• Nadrzędna kategoria: ROOT
  • Drukuj, Email

W niedzielę w irlandzkim Dublinie odbyły się mistrzostwa Europy w biegach przełajowych. Na linii startu pojawiły się reprezentantki Polski oraz zawodniczki CWZS Zawisza Bydgoszcz SL - Julia Afelt i Julia Koralewska. Afelt rywalizowała w kategorii kobiet do lat 23 i dystans 6km pokonała w czasie 22:16 dającym jej 38. miejsce. - Jestem zadowolona ze swojego biegu, dałam siebie wszystko. Jednak jako sportowiec powiem, że zawsze chciałoby się lepiej. Cieszę się z wyniku naszej drużyny dziewczyn U23, gdyż zajęłyśmy wysokie szóste miejsce. Trasa była ciężka, było grząsko i było dużo błota. Z Dublina wracam z kolejnym zdobytym doświadczenie i jestem usatysfakcjonowana - powiedziała po biegu Julia Afelt. Koralewska pobiegła na dystansie 4km i zajęła 32. miejsce w czasie 14:17 będąc najlepszą z Polek w kategorii wiekowej do lat 20.

Pełne wyniki całych mistrzostw znajdą Państwo tutaj.