Awans Adamek i Urbaniaka, podsumowanie 1. dnia MP Seniorów

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywają się w Suwałkach. Niestety na przeszkodzie stanęła pogoda, która pokrzyżowała plany wszystkim uczestnikom mistrzostw. Udało się rozegrać jedynie preeliminacje sprintu, eliminacje biegu na 400m przez płotki oraz finały trójskoku mężczyzn i pchnięcia kulą kobiet.

W pierwszym biegu preeliminacji na 100m czwarte miejsce z czasem 11.17 zajął Jakub Rychlewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) i nie uzyskał awansu do eliminacji. Awansu także nie uzyskała Zuzanna Kogut (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), która w preeliminacjach zajęła piąte miejsce w swoim biegu finiszując z czasem 12.63. Najlepiej zaprezentowała się nowa reprezentantka bydgoskiego klubu Klaudia Adamek, która wygrała biegu preeliminacyjny z czasem 11.67. Bez medalu dla zawodników z Kujaw i Pomorza zakończył się konkurs trójskoku mężczyzn. Siódme miejsce zajął Kacper Rudnik (MKL Toruń), który w pierwszej próbie skoczył 14,73 m, pozycję niżej został sklasyfikowany zawodnik CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL, Jakub Daroszewski z wynikiem 14,65 m. Awans do finału biegu na 400m przez płotki uzyskał Sebastian Urbaniak (LKS Vectra Włocławek), który z najlepszym wynikiem w sezonie 50.97 zajął drugie miejsce w biegu eliminacyjnym. Ósmą pozycję zajął Patryk Reinholz (GKS Olimpia Grudziądz) z czasem 58.15.

Organizatorzy Mistrzostw Polski Seniorów zostali zmuszeni do przeniesienia wielu konkurencji na piątek. Program minutowy został zaktualizowany i jest dostępny tutaj. Początek drugiego dnia zawodów od godz. 9:00.