Kolejne 4 medale jadą na Kujawy i Pomorze

W porannej sesji trzeciego dnia Mistrzostw Polski Seniorów zobaczyliśmy Radosława Lacha (MKL Toruń), który zajął czwarte miejsce w biegu eliminacyjnym na 200m (22.23) i nie awansował do finału. Lepiej poszło doświadczonej Marice Popowicz-Drapale, która wygrała eliminacje z czasem 23.53. Awans do finału uzyskał także Patryk Sieradzki (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), który wygrał bieg na 800m z czasem 1:52.14. Awansu nie uzyskał Damian Wiśniewski (GKS Olimpia Grudziądz), który był szósty (1:55.13). Popołudniowa sesja rozpoczęła się konkursem skoku wzwyż mężczyzn, w którym triumfował Mateusz Kołodziejski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) z wynikiem 2,21 m. Piąte miejsce zajął Cezar Sidya (GKS Olimpia Grudziądz) - 2,07 m, dziesiąty był Gracjan Wiśniewski (również Zawisza) - 2,02 m. Do konkursu nie przystąpił Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) ze względu na problemy zdrowotne. Srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Eryk Kołodziejczak (LUKS Start Nakło) z najlepszym wynikiem w karierze 78,22 m. Na piątej pozycji został sklasyfikowany Dawid Wegner (również Start Nakło) z wynikiem 73,24 m, lokatę niżej uplasował się Wiktor Mertka (UKS Cyprianka) 72,06 m, a Jonasz Mertka (UKS Cyprianka) był ósmy - 70,17 m PB. Kolejny medal dla naszego województwa wywalczyła Anna Matuszewicz (MKL Toruń), która skoczyła 6,40 m, a w ostatniej kolejce pokonała ją Roksana Jędraszak (OŚ AZS Poznań). Eliminacje biegu na 100 m przez płotki (13.44) udanie przebrnęła Zuzanna Hulisz (MKL Toruń), która w finale zajęła siódme miejsce z najlepszym czasem w karierze 13.34. Do finału nie awansowała wracająca na bieżnię Karolina Kołeczek (GKS Olimpia Grudziądz), której do awansu zabrakło 0,004 sekundy. Drugi medal podczas 98. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów w Suwałkach wywalczyła reprezentantka CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL, Marika Popowicz-Drapała, która finiszowała trzecia w biegu na 200 m z czasem 22.99. Tuż za podium ukończył bieg Patryk Sieradzki (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), który przebiegł 800 m w czasie 1:54.19. Na zakończenie Mistrzostw na bieżni pojawili się lekkoatleci rywalizujący na dystansie 5000 m. Wśród panów siódme miejsce zajął Wiktor Szynaka (MKL Toruń) 14:30.71, a Marcin Biskup (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) był ósmy z najlepszym wynikiem w karierze 14:36.95, natomiast Julia Afelt (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) zajęła szóste miejsce z czasem 16:24.40, który jest jej najlepszym wynikiem w życiu.